24 maja 2024

W co grać w 2021, czyli przegląd najlepszych gier

Wiele osób rok 2020 będzie wspominać z ciarkami na plecach, kiedy to pandemia i lockdown sprawiły, że musieliśmy mocno przewartościować wiele spraw. Jednak w świecie gier wcale nie było tak źle. Do sprzedaży trafiła między innymi konsola PlayStation 5 oraz po pewnych perypetiach także Xbox Series X. I nie ulega wątpliwości, że wiele osób aż zacierało ręce na te premiery. Jednak sam sprzęt to nie wszystko. Niezbędne są przede wszystkim gry. By nie przedłużać, od razu wymienimy tytuły, na które czekało wielu. Czy było warto? Z pewnością! Przekonajcie się sami!

The medium

Ci, którzy lubią klimatyczne horrory, z pewnością pokochają tę produkcję. Jest to gra wywodząca się z polskiego studia, ale nie tylko ze względu na to, zasługuje ona na uwagę. Znajdziemy tutaj niesamowite lokacje inspirowane obrazami Zdzisława Beksińskiego, wspomniane już polskie realia, czy po prostu ciekawe zagadki. To, co wyróżnia tę grę oraz jasno mówi o jej oryginalności, to przede wszystkim możliwość poruszania się w dwóch światach jednocześnie. I to właśnie jest to, o czym mówi tytuł –  medium. Otóż główna bohaterka może z łatwością przenikać do sfery duchów i z powrotem, a nawet pojawiać się w obu miejscach równolegle. Możemy się nią cieszyć na XSX i PC.

Little Nightmares II

Jeśli lubicie zakręcone i mroczne historie, ten tytuł Was przekona. Poza tym dodać należy, że pierwsza część tej gry ukazała się w 2017 roku i przyjęła się wśród graczy doskonale. Co więcej – zrobiła piorunujące wrażenie. Trochę groteski, trochę horroru, doskonałe wykonanie sprawiło, że ta platformówka musiała mieć swoją kontynuację, na którą czekało wielu. Szkoda jedynie, że najnowsza produkcja jest przeznaczona wyłącznie dla jednego gracza. Gdzie można w nią zagrać? Jest dostępna na PS4, PS5, XONE, XSX, PC, Switch.

Persona 5 Strikers

Fani RPG chyba będą zgodni, jeśli powiemy, że to Persona 5 jedna z najlepszych, o ile w ogóle nie najlepsza RPG ostatnich lat. Dlatego nie dziwi nikogo fakt, że doczekała się ona kontynuacji. Co prawda mamy tutaj dalszy rozwój zdarzeń z jej podstawowej części, ale trafiamy też na zupełnie nową formułę rozgrywki. Przede wszystkim ten tytuł to bardzo dynamiczne rozgrywki w czasie rzeczywistym. Zagramy w nią na PS4, PC, Switch.

Bravely Default II

Platforma: Nintendo Switch może cieszyć się tą świetną produkcją. Warto wspomnieć, że kilka lat temu Bravely Default rządziło na Nintendo 3DS, ale wraz z nowymi generacjami, ta kieszonkowa konsola odeszła do lamusa. Nie mogło jednak zdarzyć się inaczej – ta fantastyczna gra RPG musiała doczekać się w kolejnej odsłonie, dostępnej już na Nintendo Switch. Bravely Default II to lepsza, trójwymiarowa oprawa wizualna, ciekawa historia, turowe walki, z których możemy się cieszyć gdzie tylko chcemy – zaczynając od telewizora, kończąc w tramwaju.

Prince of Persia: The Sands of Time Remake

To gra dedykowana na PS4, XONE oraz PC. CO prawda jej premiera miała nastąpić w marcu tego roku, ale przesunięta została na jego koniec – i oby nie na początek 2022. To odświeżenie kultowego tytułu i zdaje się, że ta gra musi być skazana na sukces. Chociaż dodać należy, że nie wszyscy tak uważają. Niektórzy gracze są wręcz załamani ulepszoną oprawą wizualną Księcia Persji porównują wręcz do PlayStation 3. Byłoby aż tak źle?

A co jeszcze?

Omówiliśmy krótko pięć tytułów, ale to rzecz jasna nie jest wszystko, na co warto zwrócić uwagę w roku 2021. Oto najlepsze tytuły:

Hitman 3

Biomutant

Twierdza: Władcy wojny

Returnal

Diablo Immortal

Shadow Warrior 3

Gotham Knights

Witchfire

It Takes Two

Monster Hunter: Rise

Disco Elysium – The Final Cut

Kena: Bridge of Spirits

Sniper: Ghost Warrior Contracts 2

Mass Effect: Legendary Edition

Outriders

Humankind

Deathloop

LEGO Star Wars: The Skywalker Saga (Saga Skywalkerów)

Far Cry 6

Oddworld: Soulstorm

New World

Rainbow Six: Quarantine

Horizon: Forbidden West

Elden Ring

The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2

Back 4 Blood

Evil Genius 2: World Domination

Little Devil Inside

Ghostwire: Tokyo

Stray

Ratchet & Clank: Rift Apart

Gran Turismo 7

Dying Light 2

Vampire: The Masquarade – Bloodlines 2

Resident Evil Village

Gamedec

Halo Infinite

NieR Replicant ver. 122474487139…

Outlaws of the Old West

F.I.S.T.: Forged in Shadow Torch

Hood: Outlaws & Legends

Atomic Heart

Overwatch 2

The Lord of the Rings: Gollum

The Ascent

Age of Empires IV

Beyond Good & Evil 2

Diablo 4

The Settlers

Hellblade II: Senua’s Saga

God of War: Ragnarok