20 kwietnia 2024

Najlepsze gry na Nintendo Switch

Ulega wątpliwości fakt, że Nintendo Switch to popularna konsola do gier. Jednak wiele osób zastanawia się czy warto ją kupić, bo przede wszystkim obawiają się tego, że nie będą mieli w co na niej grać. Nic bardziej mylnego. Dla wielu osobom wydaje się, że Nintendo Switch to dość niepozorna konsola, która jest o wiele słabsza od konkurencyjnych sprzętów swojej generacji, czyli PlayStation czy Xboxa. Jednak wspomnień należy, że Nintendo Switch, przez 4 lata od swojej wymianie sprzedała się w ponad 80000000 egzemplarzy. By porównać liczby, możemy dodać, że w PlayStation 4 od dnia swojej premiery, która miała miejsce w 2013 roku do roku 2020, sprzedało się w ilości ponad 115000000 egzemplarzy. Zatem śmiało można powiedzieć, że Nintendo radzi sobie doskonale.

Pokemony i Mario Bros?

Jednak dodać należy, że olbrzymi sukces tej konsoli do gier nie byłby w ogóle możliwy, gdyby nie cała masa świetnych gier, które są na nią dostępne. Dodać również należy, że ta japońska film, jak mało która na świecie, dba o swoich fanów. Chyba każda z nas kojarzy tego hydraulika, ale nie tylko Mario, czy niegdyś popularne Pokemony, są dostępne dla Nintendo Switch. Nintendo Switch może pochwalić się naprawdę ogromną biblioteką najważniejszych tytułów. Co prawda znajdziemy ogromną ilość dostępnych gier tę konsolę, ale my wybraliśmy kilka tytułów, które stanowią podstawy dla fanów tej marki. Należy dodać, że przez 4 lata obecności na rynku Nintendo Switch, dostępny na tę konsolę uzbierało się całe mnóstwo. Gdy, to jest zaproponujemy, nie dotyczą jedynie ich ekskluzywności, czy oceny mediów, ale kierujemy się tym przecinać co wybierają gracze.

Najlepsze gry na Nintendo Switch – top 5

Najlepsze gry na Nintendo Switch

The legend of Zelda: breath of the wild

Nie moglibyśmy zacząć wyboru od innego tytułu. Gra ta stawia na pełną swobodę gracza, przez co tytuł ten staje się nie nieśmy ten. Każda rozgrywka pozwala tutaj na odkrycie czegoś nowego. Odkrywanie tych różnych rozwiązań to prawdziwa frajda. Pomimo że nie jest to tytuł najnowszy, ale ciągle on zachwyca. Znajdziemy tutaj piękny i kolorowy świat, podziemie pełne zagadek, zielone polany, czy nawet lodowate pustkowie. Wszystko dzieje się tutaj metodą prób i błędów. Czyżby był to przepis na grę doskonałą? Sami sprawdźcie.

Super Mario Odyssey 

Mario z pewnością stanowi również nieśmiertelny tytuł, dlatego też musiał doczekać się swojej nowej odsłony oraz towarzyszących mu przygód. Zapewne wiele osób i fanów tego tytuł na niego czekało, ale chyba nikt z nich nie spodziewał się, że będzie ona wyglądała właśnie tak. Ten tytuł stworzony dla Nintendo zdefiniował gatunek platformówek zupełnie nowa. Znajdziemy tutaj rewelacyjną trójwymiarową grafikę która połączona jest z etapami w klasycznym 2d. Super Mario w nowej odsłonie to mnóstwo również nowego rozwiązań, a także niezwykły świat Odysei, gdzie główny bohater jest po prostu wąsatym hydraulikiem. Ten tytuł, z pewnością stanowi to, co fani Mario zawsze chcieli dostać, a być może nawet o tym nie śnili.

Hades

Jest to gra szczególnie lubiane przez gracze. Znajdziemy tutaj świetny klimat, ciekawą i angażującą historie, fascynującego bohatera z potężnymi mocami oraz całą masę wymagających przeciwników których należy pokonać. Cały ten świat zanurzony jest oczywiście mocno w greckiej mitologii i oparty na absolutnie fenomenalnym systemie walki. Cała ta gra doskonale łączy w sobie gatunek tak zwanego rogalika z narracją smutek opowieści. I wcale nie nudzi tutaj śmierć bohatera, która staje się już na porządku dziennym, ale jego odradzanie odsłania nam kolejne tajemnice, pozwala grać w grę nowa, przynosi nowe rodzaje broni, a także pozwala odkryć nowe umiejętności. Znajdziemy tutaj również fantastyczną oprawę audiowizualną.

Anilam Crossing: News Horizons

Mierzenie szukacie tytułu, który rozbije bank, koniecznie sięgnijcie po tę grę. W końcu tytuł ten wybrało już 30 milionów graczy. Jeśli lubicie łapanie motyli, zbieranie różnych rzeczy i przetwarzanie ich, czy cenicie sobie spokój podczas łowienia ryb, ta gra będzie dla Was idealna. Ponadto dodać należy, że Animal Crossing: New Horizon, swój potężny sukces zawdzięcza zapewne rozszalałej pandemii i ogólnoświatowemu lockdownowi. Choć śmiemy twierdzić, że i bez tego ta kolorowa, wesoła i pozytywnie nastrajająca produkcja zdołałaby podbić serca wielu graczy. Beztroskie życie na rajskiej wysepce, która do tego zmienia się wraz z kolejnymi porami roku, naprawdę potrafi wciągnąć.

Ori and the Will of the Wisps Początkowo była to gra na Xboxa, ale pod koniec roku trafiła również na Nintendo Switch i zrobiła prawdziwą furorę. Ori and the Will of the Wisps to niemal magiczna i baśniowa audiowizualnej produkcji, a ekran niewielkiej, przenośnej konsoli dodaje jej uroku. Poza tym śmiało możemy powiedzieć, ze ten tytuł broni się sam, co z pewnością potwierdzą gracze.